Wychowanie dziecka na przestrzeni wiekow

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i rozszerzają się, znów wywracają i rzeczywiście w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Natomiast więc nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak sprawić, by swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają każdych rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki także własne narzędzia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w dodatkowej torbie, to rozwiązania nie właśnie dla zdesperowanych. Projekt to chociaż nie jedynie to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykorzystują pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane dodatkowo w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto mieć przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były ogromne, ale również uczynione z odpowiednich materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko skończy w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej pomóc w dowolnym stopniu utrzymać ten punkt prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i chęci - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze te skorzystać pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od inna.